Bezpieczne podróżowanie autostopem

Podróż autostopem to na pewno jeden ze sposobów organizacji tanich wakacji, a także niesamowita przygoda. Choć większość autostopowiczów twierdzi, że podczas podróży spotykała głównie życzliwych kierowców, zawsze warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dzięki temu po powrocie z podróży będziemy mieli same dobre wspomnienia.

Przede wszystkim dobrze zabrać kogoś ze sobą. Podróż w dwie osoby nie tylko jest przyjemniejsza, ale też bardziej bezpieczna. Nawet przy problemach zdrowotnych, zawsze możemy liczyć na wsparcie drugiej osoby.

Po drugie pamiętajmy, że nie musimy wsiadać do każdego samochodu, który zatrzyma się na nasz widok. Jeśli kierowca wydaje nam się podejrzany – podziękujmy za podwózkę. Warto też unikać jazdy nocami – jeżeli mimo wszystko nie możemy zatrzymać się w hostelu pamiętajmy o odblaskowych ubraniach.

Zawsze należy pamiętać o zabezpieczeniu – wyposażyć się w gaz pieprzowy lub chociażby mieć pod ręką dezodorant, którym możemy psiknąć w oczy napastnika. Autostopowicze często padają bowiem łupem złodziei.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.