Dla zabezpieczenia wnętrza naszego samochodu warto zastosować ochronne pokrowce, które są produkowane w szerokiej gamie kolorystycznej. Możemy wiec wybrać produkt odpowiadający naszemu gustowi i pasujący do barwy samochodu.

Korzystając z nich przedłużymy na pewno żywotność tapicerki, którą łatwo zabrudzić różnymi substancjami. Pokrowce są wykonane z takich materiałów, które można łatwo samemu wyczyścić stosując odpowiednie środki lub w ostateczności oddać do pralni chemicznej.

Łatwość ich wymiany sprzyja również temu, że możemy co jakiś czas zmieniać je na nowe, w innym kolorze odświeżając tym samym wewnętrzny wygląd samochodu. Istnieją takie firmy, które szyją pokrowce na indywidualne zamówienie klientów, ale większość z nas korzysta jednak z tych standardowych powszechnie dostępnych w sprzedaży.

Do wszystkich marek i typów aut, czyli do osobowych, dostawczych i ciężarowych, są też produkowane dywaniki. Stosowanie ich jest wskazane, choćby ze względu na zanieczyszczenia wnoszone przez nas do samochodu pod podeszwami butów.

Najlepiej sprawdzają się w trudnych warunkach dywaniki gumowe, bo łatwo je wyczyścić, podczas, gdy bardzo ładnie wyglądające welurowe są bardziej kłopotliwe w pielęgnacji, trudniej z nich usunąć brud. Możemy też zastosować bardzo praktyczne i funkcjonalne dywaniki gumowe korytkowe.

Wachlarz kolorystyczny dywaników jest nieco uboższy niż pokrowców, ale cierpliwie szukając na pewno znajdziemy takie, które nam będą najbardziej pasowały do stylistyki całego samochodu.

kubota maszyny