Wymieniamy koło

Sklepy motoryzacyjne i warsztaty samochodowe kierują naszą uwagę w stronę wyposażenia samochodu w narzędzia i różne niezbędne akcesoria. Wiele z nich jest nam rzeczywiście potrzebnych, ale są i takie, których nie musimy mieć przy sobie podczas jazdy. Najważniejsze, by przyjrzeć się tym, które będą miały znaczenie dla naszego bezpieczeństwa w podróży. Warto być zaopatrzonym choćby w te najprostsze przyrządy, które mogą pomóc w czasie nawet nieznacznej awarii pojazdu. Dobry i zapobiegliwy kierowca ma zawsze w schowku koło zapasowe.

Ono samo jednak nie wystarczy, gdy przebijemy oponę czymś ostrym. Konieczne są wówczas te podstawowe narzędzia, dzięki którym usuniemy awarię. Potrzebny jest na pewno podnośnik, bo inaczej nie zdejmiemy koła. A do tego konieczne są odpowiednie klucze. Dobrze, jeśli wozimy ze sobą całe zestawy kluczy nasadowych, oczkowych i płaskich, wtedy zawsze mamy wybór.

Akurat te narzędzia nie zajmują dużo miejsca w bagażniku, więc warto dla nich znaleźć stały schowek. Pakowane są w bardzo estetyczne etui, dlatego w najbardziej komfortowo wyposażonym samochodzie nie będą przeszkadzały, jeśli tylko w dobrze przemyślany sposób je ułożymy. Zabierając się do wymiany koła powinniśmy koniecznie w przepisowej odległości wystawić na drogę trójkąt ostrzegawczy. Zakładając, że wymiany koła potrafimy dokonać sami, dobrze jest mieć w wyposażeniu robocze rękawiczki, kamizelkę odblaskową, latarkę i zestaw chusteczek czyszczących do rąk. Dzięki takim akcesoriom zapewnimy sobie bezpieczeństwo na drodze, bo podczas pracy przy kole będziemy widoczni dla nadjeżdżających kierowców.

www.dezybis.com.pl
dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.