IT w zarządzaniu kadrami

Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z rozwiązań IT. Jak dotąd używali ich głównie z zakresie przechowywania danych, cloud computing czy oprogramowania.

Firmy coraz chętniej jednak wprowadzają rozwiązania technologii informacyjnych w zarządzaniu – również zasobami ludzkimi. Jakie korzyści płyną z korzystania z IT w zarządzaniu kadrami? Przede wszystkim oprogramowanie wspierające działy HR sprawia, że ich działalność jest o wiele bardziej ustandaryzowana oraz zautomatyzowana, a to z kolei wiąże się z redukcją kosztów i większymi oszczędnościami.

Narzędzia IT znacznie ułatwiają też pracę kadr, minimalizując ryzyko pomyłki, a co za tym idzie kar finansowych. Dzięki odpowiednim programom łatwo bowiem kontrolować czas pracy zatrudnionych, liczbę godzin nadliczbowych czy zmiany w prawie pracy.

Rozwiązania IT są także coraz częściej wykorzystywane w tworzeniu całej strategii firm związanej z rekrutacją, systemem motywacji zatrudnionych osób czy szkoleniem pracowników. Dzięki temu wszystkie te zadania są wykonywanie taniej i efektywniej.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.