Rzym

Rzym bez wątpienia stanowi jedno z najpiękniejszych miast we Włoszech – pełne zabytków, dzieł sztuki oraz muzeów. Metropolia jest także stolicą kraju, która co roku przyciąga do siebie tysiące turystów z różnych zakątków świata. Rzym znajduje się w środkowej części Italii nad rzeką Tyber.

Miasto posiada też dostęp do Morza Śródziemnego. Osoby, które raz przyjechały do Rzymu, z pewnością jeszcze do niego wrócą, gdyż w tym mieście zawsze znajdzie się pełno nowych rzeczy do odkrycia. Jedną z budowli, którą koniecznie należy zobaczyć podczas wakacji w Rzymie jest Panteon – okrągła świątynia, umiejscowiona na Polu Marsowym.

Zwiedzający nie mogą również ominąć Łuku Konstantyna Wielkiego, zbudowanego w latach 312-315. Najbardziej znanym zabytkiem w Rzymie jest jednak Koloseum, czyli Amfiteatr Flawiuszów. Ta imponująca wielkością budowla została ukończona w latach 80 n.

e. Koloseum stworzono w systemie czterokondygnacyjnym – najniższa kondygnacja prezentuje porządek toskański, druga – porządek joński, a trzecia – koryncki. W Koloseum odbywały się niegdyś walki gladiatorów, polowania na dzikie zwierzęta oraz miało miejsce męczeństwo i zabijanie chrześcijan.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.