Praga

Wyjazd integracyjny za granicę wcale nie musi być bardzo drogi ani daleki. Ciekawą opcją są odwiedziny u naszych południowych sąsiadów, a dokładniej Pragi, czyli czeskiej stolicy. Co warto zobaczyć? Pierwsze, co kojarzy się z Czechami poza doskonałym piwemi zabawnym brzmieniem języka to Most Karola. Łączy Małą Stranę i Stare Miasto.

Po obu stronach stoją majestatyczne wieże, z których doskonale widać krzywiznę mostu. Widok jest szczególnie piękny nocą, ze względu na światła odbijające się w tafli wody. Nie można powiedzieć, że zwiedziło się Pragę, jeśli nie było się na Hradczanach, czyli dzielnicy słynącej z pięknych pałaców i kamienic oraz wiecznie zatłoczonej Złotej Uliczkii katedry Świętego Wita. Zaraz obok stoi klasztor, po którego południowej stronie roztacza się przepiękna panorama Hradczan i całej Małej Strany.

Oczywiście wyjazdy integracyjne nie słyną z wrażeń widokowych. Praga także po zmierzchu tętni życiem i otwiera ramiona dla spragnionych rozrywki. Zaraz obok Mostu Karola znajdziemy klub, który podobno jest największym tego typu miejscem w Europie Środkowej. Mowa tu o Karlovym Lázně.

Poza tym warto zajrzeć do czeskich hospod na kufel prawdziwego czeskiego piwa i chłonąć niezwykłą atmosferę tego miasta.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.