Biuro w chmurze

Bardzo ciekawym przejawem wykorzystania internetu jako pomocy w realizowaniu zadań zawodowych jest dynamiczny rozwój cloud computing. Ten anglojęzyczny termin oznacza po polsku chmurę obliczeniową i pojawił się wraz z innym zagadnieniem – wirtualizacji, o której napiszemy kilka słów za chwilę.

Korzystając z chmur można przechowywać dokumenty firmowe, a nawet oprogramowanie na zewnętrznym serwerze – poza siedzibą firmy. Fizycznie na miejscu znajdują się jedynie komputery oraz łącze internetowe.

Tą właśnie drogą można wymieniać dokumenty, wysyłać je i pobierać. Nie wszyscy menadżerowie mają na tyle odwagi, aby przestawić działanie biur na nowe, poniekąd wirtualne tory.

Fakty są jednak takie, że przedsiębiorstwa świadczące usługi informatyczne oferują coraz doskonalsze rozwiązania. Chmura jest nie tylko praktyczna, ale też elastyczna i bezpieczna.

Przestrzeń dyskową można dowolnie poszerzać zależnie od potrzeb i nie wiąże się to z inwestowaniem w jakikolwiek sprzęt. Wszystkie dane chroni specjalne oprogramowanie i zapory ogniowe.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.