Co nas powstrzymuje przed podróżą?

Podróż autostopem – szczególnie dla osób, które lubią nowe wyzwania i ryzyko – może być najbardziej ekscytującą przygodą życia. Często też wakacje spędzone w ten sposób są o wiele tańsze niż te wykupione w biurze podróży. Mimo to wielu z nas obawia się podróżowania autostopem.

Bywa, że powstrzymują nas od tego rzeczy zupełnie nieprawdziwe. Pierwsza z nich to stwierdzenie, iż takie podróże są drogie. W rzeczywistości to właśnie za przejazd i noclegi podczas wakacji płacimy najwięcej – tu tych kosztów nie ponosimy w ogóle.

Drugi ważny czynnik, który powstrzymuje nas przed podróżowaniem autostopem to nasz wiek. Początkowo wydaje nam się, że jesteśmy za młodzi i rodzice nie wyrażą na to zgody, później mamy już zobowiązania i pracę, której boimy się lub nie chcemy porzucić. Więcej obaw mają też ze względu na swoją płeć dziewczyny.

W rzeczywistości osoby podróżujące autostopem twierdzą, że przez to są one o wiele bardziej ostrożne podczas podróży i unikają podejmowania ryzykownych decyzji. Czasem więc, aby przeżyć niezapomnianą przygodę wystarczy odrobina odwagi.

www.toastygruzinskie.pl
dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.