Czasami trudno się przestawić

Część ludzi szybko przyzwyczaja się do różnych rzeczy, a potem niechętnie z nich rezygnuje, nawet jeśli taka zmiana w dłuższej perspektywie czasu byłaby korzystna. Taka sytuacja może mieć miejsce na przykład ze zmianą klasycznej manualnej skrzyni biegów na automatyczną. Oczywiście, automatyczna skrzynia biegów nie jest rozwiązaniem idealnym.

Ma ona pewne mankamenty, jednak ogólnie rzecz biorąc, w pełni rekompensuje je nam komfort jazdy, jaki dzięki niej uzyskujemy. Można zrozumieć osoby, które zrezygnowałyby z „automatu” po to, żeby spalać mniej benzyny, mieć lepsze przyspieszenie czy też móc rozwijać większą prędkość. Wówczas jest to świadomy wybór pomiędzy różnymi wariantami.

Mało logiczne jest jednak rezygnowanie z automatycznej skrzyni biegów tylko dlatego, że nie chce nam się testować nowych rozwiązań i się do nich przyzwyczajać. Niestety, niektórzy ludzie właśnie w ten sposób postępują, a przez to sporo tracą. Przestawienie się na „automat” nie jest przecież jakieś szczególnie bolesne i nie powinno zająć nam zbyt dużo czasu.

http://katalizatory-lubelskie.pl/
dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.