Dropbox – popularny dysk sieciowy

Aplikacje mobilne sprawiają, że smartfony nie są nam potrzebne już tylko do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych. W ostatnim czasie dużą popularnością wśród użytkowników smartfonów i tabletów cieszy się aplikacja Dropobox, która spełnia funkcje dysku sieciowego. Odnotowano już ponad pół miliarda pobrań tej aplikacji.

Co powoduje, że użytkownicy chętnie pobierają ją na swoje urządzenia mobilne? Dropbox to aplikacja dzięki której można przechowywać zdjęcia, filmy i dokumenty w jednym miejscu. Wystarczy tylko zainstalować aplikację i będziemy mogli cieszyć się plikami zapisanymi na komputerze, urządzeniu mobilnym oraz w serwisie Dropbox. Zatem awaria telefonu czy zgubiony pendrive nie będą już problemem.

W każdej chwili, jadąc tramwajem, stojąc w korku czy czekając w poczekalni u lekarza można uzyskać dostęp do notatek czy zdjęć. Co więcej, można dzielić się nimi ze znajomymi i pozwalać im na edycję. Zatem jest to również świetne narzędzie nie tylko do przechowywania plików, ale także do współpracy nad projektami w grupie.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.