Internet a dziecko

Internet zsyła tyle dobrodziejstw, co zagrożeń, a świadomi tego powinni być przede wszystkim rodzice małych dzieci, które niekoniecznie muszą znać prawa nim rządzące.

Dzieci w Internecie pojawiają się coraz częściej i co ciekawe, to rodzice inicjują ich obecność w tej przestrzeni bardzo często już na początku ich życia.

Wrzucanie zdjęć naszej pociechy na portale społecznościowe może wydawać się dobrym pomysłem, ponieważ każdy chce się pochwalić swoim potomkiem jak największej liczbie osób.

Nie ma w tym nic złego, jednak profil, który nie jest zabezpieczony koniecznymi zabezpieczeiami prywatności może zsyłać na dziecko różne niebezpieczeństwa.

Gdy dziecko jest już większe również powinniśmy bacznie obserwować jego aktywność w Internecie i z pewnością zablokować dostęp do niektórych stron przez filtr rodzicielski.

W ten sposób będziemy mieć pewność, że dziecko nie bedzie miało dostępu do treści przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych.

Powinniśmy również pamiętać, że to my powinniśmy towarzyszyć dziecku podczas pierwszej wizyty w Internecie, aby zaznajomić go z jego funkcjami, możliwościami i przestrzec przed nieodpowiednimi zachowaniami.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.