Jak przewieźć rowery?

Miejsce naszego letniego wypoczynku jest doskonałe do uprawiania turystyki rowerowej, więc koniecznie musimy zaopatrzyć się w specjalny bagażnik, żeby zabrać też swoje rowery. Najwygodniej jest przewozić je na bagażniku montowanym na haku holowniczym.

Szyny na platformie pozwalają na zabezpieczenie kół zaciskowymi paskami, koniecznie też trzeba usztywnić ramę rowerową za pomocą specjalnych łapek. Ten bagażnik jest bardzo wygodny w obsłudze, ponieważ ustawianie rowerów odbywa się na małej wysokości, nie musimy ich dźwigać do góry.

Innym rozwiązaniem jest transportowanie rowerów na dachu. Tam do bagażnika bazowego lub fabrycznych relingów montujemy belki a do nich bagażnik.

Tylko u nas kupisz analizatory spalin z gwarancją

Rowery dobrze zabezpieczamy uchwytami szczękowymi. Z takim bagażem jednak jazda jest mniej komfortowa, bo powoduje konieczność pokonywania większego oporu powietrza, poza tym musimy pamiętać o jego wysokości.

Istnieją jeszcze bagażniki mocowane na tylnej klapie auta, są jednakże mniej wygodne i utrudniają dostęp do naszych walizek.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.