Jak wykorzystać nasiona konopi?

Zazwyczaj myśląc o nasionach konopi myślimy o czymś zakazanym i nielegalnym, za co może nawet można iść do więzienia. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie, bo Nasiona konopi, zwane inaczej siemię konopne, są nie dość, że całkowicie legalne, to jeszcze na ich regularnym spożywaniu, bardzo może zyskać nasz organizm. Nic dziwnego, w końcu zawierają one idealną propozycję kwasów omega-6 i omega-3, a także różnego rodzaju aminokwasy.

Dlaczego są legalne?

Na początek należałoby rozwiać wątpliwości, dlaczego nasiona konopi są legalne. Dzieje się tak dlatego, że konopie tak naprawdę dzielą się na dwa rodzaje: siewne, które są konopiami przemysłowymi, oraz na konopie indyjskie, które są niedozwoloną marihuaną.

Te pierwsze z kolei znajdują zastosowanie nie tylko w spożywce, ale również w farmaceutyce i kosmetyce. Dlatego też, spokojnie możemy z nich korzystać mając pewność, że w żaden sposób nie narażamy się na konflikt z prawem.

Dlaczego warto je zażywać?

Jeżeli poszukujemy informacji, dlaczego warto włączyć nasiona konopi do swojej diety, to warto wiedzieć, że działają one przeciwzapalnie, zapobiegają zapaleniu stawów, cukrzycy, nadciśnieniu tętniczemu. Co więcej, dzięki włączeniu ich na stałe do swojej diety, możemy znacznie zmniejszyć ryzyko zawału, zaburzeń w pracy serca, jak i skutecznie obniżyć cholesterol. Dzięki nasionom konopi, będziemy mogli również skutecznie poprawić wygląd naszej skóry, sprawić że będzie bardziej elastyczna i nie będziemy musieli się obawiać takich chorób, jak chociażby łuszczyca.

A dzięki temu, że zawierają witaminę E, fosfor, magnez i cynk, będziemy poprawiać stan naszych naczyń krwionośnych, co jednocześnie będzie się wiązało ze zmniejszeniem ryzyka wystąpienia miażdżycy i innych chorób związanych z niedokrwieniem serca. Jakby jeszcze tego wszystkiego było mało, to możemy być pewni, że nasiona konopi zapewnią nam wysokiej jakości białko, dzięki czemu będziemy mogli ograniczyć spożywanie białka zwierzęcego. Jak widać, jeżeli tylko na stałe włączymy do naszej diety nasiona konopi, to może się okazać, że nasz organizm będzie mógł na tym bardzo wiele zyskać. Dzięki nim nasz organizm będzie lepiej funkcjonował, skóra będzie lepiej wyglądała, a co za tym idzie, również nasze samopoczucie ulegnie pozytywnej poprawie. To oznacza, że warto pomyśleć, aby na co dzień włączyć je do naszej diety.

Zaprawy nasienne
dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.