Niezbędnik podróżnika – weekendowy wyjazd

Zanim wyruszysz w dane miejsce, musisz właściwie spakować swój bagaż. Jeśli nadal zastanawiasz się jak spakować wszystko, co potrzebne, a zostawić zbędne rzeczy, przeczytaj poniższe rady. Na weekend nie musisz zabierać całej szafy ubrań. Weź uniwersalne zestawy ciuchów, najlepiej takie, które się nie gniotą. Przygotuj się na każdą pogodę.

Musisz zabrać zarówno krótkie spodenki, jak i kurtkę przeciwdeszczową. Warto zabrać ze sobą ręcznik z szybkoschnącego materiału. Dzięki temu, nie będzie brzydko pachniał. Zabierz ze sobą takie akcesoria jak latarka, która przyda się podczas wędrówek po zmroku lub w przypadku braku prądu. Nie zapomnij o środkach odstraszających owady.

Komary potrafią być naprawdę natrętne, dlatego lepiej wcześniej się ubezpieczyć. Wrzuć do torby krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne oraz czapkę z daszkiem lub kapelusz. Jeśli wyjeżdżasz za granicę weź również adapter do gniazdka. W tym przypadku przyda Ci się również telefon komórkowy z włączonym roamingiem i bez simlocka. Nie możesz zapomnieć o ksero swoich dokumentów.

Warto zabezpieczyć się na wypadek zgubienia dowodu czy paszportu.

www.srodkinachwasty.com.pl
dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.