Park Gandoco- Manzanillo raj na ziemi

Nie ulega wątpliwości, że wśród najlepszych Parków Narodowych musi znaleźć się Gandoco-Manzanillo, miejsce porównywalne do najpiękniejszych na świecie. Swoją popularność zawdzięcza wyjątkowo pięknej scenerii przypisanej do rajskich wysp.

Bowiem zajmuje on tereny Kostaryki, na której znajdziemy niezwykle czyste plaże ozdobione bujnymi lasami wysokich palm. Poza tym urokiem jest również Morze Karaibskie, które tworzy nienaruszoną rafę koralową.

Dlatego też wskazane jest zanurzenie się z fajką, aby poznać jej prawdzie uroki, po nurkowaniu warto jest odpocząć na praktycznie pustych rajskich plażach. Nie można oczywiście w tym słodkim lenistwie zapomnieć o urokach całego parku, na który składa się jeszcze dżungla, skrywająca największe bogactwo przyrody.

Okazałe gatunki fauny i flory to niezapomniane spotkanie z oryginalną roślinnością, ale także zwierzętami, takimi jak kolorowe żaby, jaszczurki, węże, czy motyle. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć tukany oraz inne zwierzęta, których identyfikacja jest czasem niezwykle trudna.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.