W Internecie jesteśmy lepsi

Zakładając konto na popularnym portalu społecznościowym często staramy się wykreować na osoby, którymi w rzeczywistości nie jesteśmy.

Chcemy być szczuplejsi niż naprawdę jesteśmy, mieć długie nogi, wcięcie w talii, dłuższe włosy, loki zamiast prostych włosów, bielsze i prostsze zęby, dlatego zanim opublikujemy jakieś zdjęcie najpierw przerabiamy je posługując się różnymi aplikacjami do tego przeznaczonymi.

Dlaczego? Skąd w internautach chęć bycia kimś innym? Dlaczego chcemy uchodzić w oczach naszym wirtualnych znajomych za bardziej przebojowych? Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że pragnienie bycia kimś innym powoduje, że tracimy szansę na bycie sobą.

W Internecie często zakłamujemy rzeczywistość, fotografujemy się na tle drogich, luksusowych samochodów podpisując, że to nasz nowy nabytek, choć tak naprawdę nigdy nie będzie nas na niego stać.

Pozostaje zadać pytanie, co chcemy osiągnąć tym, że kłamiemy w sieci? Ile jest warte nasze życie, skoro nie umiemy przyznać się jak tak naprawdę ono wygląda?.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.