Foteliki samochodowe dla dzieci

Bezpieczeństwo jazdy liczy się przede wszystkim, zwłaszcza, gdy przewozimy dzieci. Na tym właśnie powinno nam najbardziej zależeć.

Przepisy prawa o ruchu drogowym nakładają na nas obowiązek posiadania w samochodzie fotelików dla dzieci, które muszą być dostosowane do ich wagi i wzrostu. W handlu mamy bardzo szeroki wybór takich siedzeń dla dzieci w każdym wieku.

Mają one dodatkowe zabezpieczenia, specjalne wkładki, są solidne i zrobione z bardzo wysokiej jakości materiałów. Najczęściej tapicerka tych fotelików ze względów praktycznych i higienicznych ma pokrowiec łatwy do zdjęcia i wyprania.

Takie rozwiązanie pozwala na zastosowanie szerokiej gamy kolorystycznej, z czego korzystają projektanci, by zaspokoić gusty klientów. Dla tych najmłodszych dzieci wybrać możemy spośród wielu najróżniejszych modeli fotelików i zamontować go tyłem do kierunku jazdy.

Możemy go także odchylić do pozycji leżącej. Dobrze i zgodnie z zaleceniami producenta wykonany montaż zapewni wygodną i bezpieczną jazdę dziecku.

Fotelik dla nieco starszych dzieci ma już trochę inny kształt, ponieważ one podróżują w pozycji siedzącej. Jest również bardzo solidnie zbudowany, ma spory zakres regulacji, zrobiony jest z dobrych materiałów i tkanin, posiada specjalne pięciopunktowe pasy przytrzymujące dziecko podczas jazdy, oparcia dla rąk, wysoki zagłówek chroniący głowę.

Najstarsze dzieci przewozimy w fotelikach typu booster, które mogą być tylko samym siedziskiem, albo mieć również zagłówek i wygodne oparcie. Do nich wykorzystujemy trzypunktowe pasy zainstalowane w samochodzie.

skup katalizatorów
dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.