Jak wybrać kable rozruchowe?

Kable rozruchowe są rzadko wykorzystywanym elementem wyposażenia samochodu, lecz kiedy zachodzi konieczność ich użycia, okazują się bezcenną pomocą dla każdego kierowcy. Wydawać by się mogło, że można używać dowolnych kabli – w końcu nie chodzi tutaj o żadne skomplikowane urządzenie techniczne, a jedynie dwa kawałki metalu mające przetransportować prąd z punktu A do punktu B. Nie do końca można się z tym zgodzić.

Kable rozruchowe także posiadają swoje parametry i zakup odpowiednich na pewno zaprocentuje mniejszym stresem w już stresujących sytuacjach rozładowania się akumulatora na drodze. Przy wyborze kabli należy zwrócić uwagę głównie na napięcie przewodzone. Na rynku dostępne są tanie, chińskie kable o napięciu w okolicach stu amperów – jest to jednak o wiele za mało.

Dobre przewody powinny charakteryzować się napięciem przewodzonym o wartości minimum dwustu amperów. Najlepiej wybierać te kable, które wykonane zostały z miedzi i otoczone silikonem. Zawsze zwracamy uwagę na jakość wykonania samych przewodów, izolacji oraz klem.

Te ostatnie powinny być szczególnie wytrzymałe – koniecznie w całości wykonane z metali i posiadające silikonową izolację dla większego bezpieczeństwa użytkowania. Kable zwykle kupowane są jednorazowo na wiele lat, więc warto wydać na nie parę złotych więcej. W sytuacjach awaryjnych szkoda nerwów i czasu na tanie i psujące się podróbki.

Zakup markowego zestawu przewodów nie obciąży bardzo mocno budżetu domowego, a z pewnością ich jakość będzie wielkim atutem podczas przymusowego postoju na poboczu.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.