Kamery internetowe

Wśród urządzeń informatycznych o peryferyjnym charakterze, które są powszechnie stosowane w celu poszerzania funkcjonalności komputerów, trzeba wspomnieć również o kamerach. Internetowe kamerki są podłączane za pomocą portu USB, co jak sądzimy nikogo nie zaskakuje.

Pozwalają one na kilka rzeczy. Przede wszystkim możemy swobodnie korzystać z licznych komunikatorów internetowych obsługujących rozmowy wideo.

Dzięki kamerce nasz partner w konwersacji będzie dokładnie widział naszą twarz, co z pewnością doda rozmowie autentyzmu i atrakcyjności. Poza tym kamery można użyć również do nagrania filmu, który potem pojawi się w serwisie YouTube czy na Facebooku.

To dobre narzędzie chociażby dla autorów vlogów, choć w tym wypadku warto zainwestować w lepszej klasy kamerkę pracującą w wysokiej rozdzielczości HD. Poza tym solidny model z wyższej półki powinien mieć sensor CMOS o realnej rozdzielczości co najmniej 2 megapiksele.

Interpolacja niższej rozdzielczości nigdy nie da nam zadowalających efektów, przynajmniej jeśli mowa o obrazie dynamicznym.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.