Router – serce sieci bezprzewodowej

Było o WiFi i o hot-spotach, więc warto wspomnieć nieco o urządzeniach informatycznych, które stanowią serce tych rozwiązań. Chodzi o routery, czyli inaczej mówiąc punkty dostępowe sieci bezprzewodowej.

Umożliwiają one udostępnianie sygnału radiowego, który dystrybuuje z kolei sieć WWW. Dziś router nie jest niczym nadzwyczajnym, ponieważ trafił pod strzechy i działa ciągle w wielu domach.

Cena modeli przeznaczonych do zastosowania w domu lub na niewielkich powierzchniach biurowych znacząco spadła. Jeśli podpisujemy umowę na dostarczanie internetu z operatorem, jest wielce możliwe, że dostaniemy swój egzemplarz.

Czasami klient otrzymuje go na stałe za symboliczną opłatą (router za złotówkę) lub zostaje on wypożyczony (praktyka powszechna szczególnie u operatorów sieci kablowych). Istnieją różne typy routerów.

Jedne są przystosowane do pracy z sygnałem kablówki, inne z kolei bazują na technologii ADSL i są podłączane do gniazdka telefonicznego. Na rynku pojawiają się też routery, w których umieszcza się kartę SIM i udostępnia w postaci sieci WiFi internet z sieci 3G.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.