Łącze USB – elastyczne i efektywne

Działanie komputerów i całego szeregu urządzeń, które do nich podłączamy nie byłoby możliwe, gdyby nie porty USB. Ciężko wyobrazić sobie informatyczny świat bez nich i chyba dla nikogo nie jest to sprawa dyskusyjna ani wątpliwa. Początki portu USB, który wpierw miał kiepską wydajność i wąskie zastosowanie, nie zapowiadały rewolucji jaka się za jego sprawą dokona.

Co stanowi bowiem jego największą siłę? Uniwersalność. Nie na darmo rozwinięcie skrótu to universal serial bus. Lista urządzeń informatycznych oraz gadżetów, które da się podłączyć do komputera w ten sposób jest naprawdę długa.

Zacznijmy od dysków przenośnych oraz pamięci flash (pendrive), których używamy niemal wszyscy. Standardowe łącze USB 2.0 zapewnia szybki transfer danych, który wzrasta jeszcze bardziej w przypadku łącza USB 3.

To ostatnie pojawia się w nowo produkowanych komputerach i niedługo może wyprzeć standard 2.0, tak jak ten swego czasu wyparł archaiczny dziś 1.1.

Port USB sprawdza się jako kanał przesyłu dowolnych strumieni danych, a także jako źródło zasilania dla niektórych sprzętów.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.