Wady popularnych przeprowadzek na wieś

Uprzemysłowienie wsi to już fakt. Na wsiach powstają nie tylko kolejne fabryki, ale także przeprowadza się tam coraz więcej średnio zamożnych rodzin, które szukają tam odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Ma to jednak także swoje wady – jakie? Wydaje się, że miejski czynsz pochłania ogromne pieniądze, ale w rzeczywistości utrzymanie domu na wsi jest znacznie trudniejsze i bardziej kosztowne niż mieszkania w bloku. O temperaturę musimy dbać cały czas bez względu na to, czy ktoś w mieszkaniu jest czy nie – nie można domu zbyt bardzo wychłodzić.

Na wsi zwiększa się też liczba obowiązków. Własny ogród to ogromna zaleta, ale jednocześnie przyjemność pochłaniająca dużą ilość czasu.

Nie każdy może sobie pozwolić sobie na ogrodnika, a zaniedbany ogród źle świadczy o człowieku. Kolejny aspekt to zimowe dojazdy.

Oblodzone drogi są fatalne i ma to wpływ na komunikację szczególnie autobusową. Mimo ciągłego rozwoju wciąż zdarza się, że autobusy nie tylko nie przyjeżdżają na czas, ale wręcz nie przyjeżdżają w ogóle, co w zasadzie uniemożliwia wydostanie się ze wsi osobom bez samochodu.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.