Wygoogluj google

Google to jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek Internetowych. Każdy zna jej logo, każdy słyszał gdzieś nazwę firmy. Jednak to nie tylko sprawna wyszukiwarka sprawiła, że google wyrosło z garażowych pogawędek do rangi potentata w branży IT.

Firma została oficjalnie założona w 1998 roku przed dwóch kolegów ze studiów, którzy poznali się podczas nauki na uniwersytecie Stanforda. Co ciekawe plotki głoszą, że na początku LarryPage i Siergiej Brin nie polubili się, jednak wspólny projekt „Anatomia dużej hipertekstowej wyszukiwarki sieciowej” zbliżył ich światopoglądy i stał się fundamentem późniejszej potęgi. Obecnie google działa w kilkunastu krajach, zatrudniając ponad 54000 pracowników, a oprócz wyszukiwarki oferuje usługi reklamowe – AdWords, pocztę Gmail, serwisy z mapami i nawigacją, jak Google Maps, spółka jest zaangażowana również w rozwój telefonów komórkowych, wspierając system Android.

Planowany jest dalszy rozwój firmy i ekspansja w stronę kolejnych innowacji, według najśmielszych planów związanych między innymi ze sztuczną inteligencją!.

dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.