Zakrzówek ciągle nieodkryty przez turystów

Chociaż to jeden z najbardziej urokliwych zakątków Krakowa, turyści jego piękna jeszcze raczej nie odkryli. Zalew Zakrzówek to zbiornik wodny wypełniający wielkie zagłębienie powstałe w wyniku pracy kamieniołomu w południowej części wzgórza zrębowego Krzemionek Zakrzowskich na Zakrzówku.

Zbiornik ma około 30 metrów głębokości i uchodzi za prawdziwy raj dla miłośników nurkowania. Nurkujące tu osoby mogą pod wodą odkryć takie zatopione skarby jak m.

in. duży fiat, autobus marki Ikarus, ciężarówka marki Star, łodzie.

Pod wodą znajduje się także granitowa tablica upamiętniająca Karola Wojtyłę, który pracował na terenie kamieniołomu w czasie II wojny światowej. Okolice Zakrzówka to także bardzo popularne miejsce wypoczynku dla wszystkich mieszkańców Krakowa.

Zalew otacza las idealnie nadający się na rekreacyjne wycieczki piesze i rowerowe. Można też wybrać się na wycieczkę po dwóch jaskiniach – Grocie Jasnej i Grocie Twardowskiego, gdzie według legendy miał pracować słynny alchemik.

Na razie uroku tego miejsca raczej nie odkrywają turyści, co sprawia, że Zakrzówek nie tonie w tłumie i gwarze turystów.

www.lanksch.de
dayglob.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.